Najkorzystniejsze lokaty bankowe w listopadzie 2014

Choć listopad rozpoczyna okres, który kojarzy się raczej z większą ilością wydatków niż z oszczędzaniem, dobrze jest zastanowić się nad tym czy nie posiadamy wolnych środków. Zamiast na koniec roku szukać sposobu na uzyskanie niezbędnej gotówki, możemy wcześniej zadbać o to starając się odłożyć choć niewielkie sumy pieniędzy i lokować je na kontach oszczędnościowych lub lokatach. To pozwoli nam nie tylko na częściowe pokrycie wydatków związanych z końcem roku, świętami – ale przede wszystkim udowodnimy sobie, że oszczędzanie nie jest tak wymagające jak się o tym zazwyczaj myśli. Najkorzystniejsze lokaty bankowe będą doskonałymi produktami, które ułatwią nam zarządzanie pieniędzmi – szczególnie jeśli mamy określone cele.

Najbliższy miesiąc wciąż zapewnia nam możliwość zamrożenia gotówki na lokatach z wysokim oprocentowaniem. W jaki sposób zwiększyć swoje oprocentowanie gdy tradycyjne lokaty nie oferują odsetek wyższych niż 3,00% w skali roku? Okazuje się, że pomimo obniżenia stóp oprocentowania – wciąż warto szukać nowych depozytów, które nadal mogą przynieść nam rzeczywisty zysk.

Oszczędzaj z głową

Aby odpowiednio zabezpieczyć oszczędności należy dokładnie sprawdzić oferty, które pozwalają nam na zabezpieczenie ich wartości a dodatkowo na uzyskanie choć niewielkie odsetki. Choć konta oszczędnościowe często wydają się być obecnie atrakcyjniejszymi usługami, warto zwrócić uwagę na szereg lokat skierowanych do węższego grona odbiorców. Nowi klienci, którzy lokują nowe środki na rachunkach w banku są niezwykle atrakcyjni w oczach instytucji. Pozawala to na pozostawienie nadal wysoko oprocentowanych lokat bez zmian. Po decyzji Rady Polityki Pieniężnej wyłącznie standardowe lokaty obniżyły swoją wartość. Dlatego też, nawet jeśli oszczędzamy już od dłuższego czasu, musimy brać pod uwagę zamrożenie pieniędzy na najkorzystniejszych lokatach bankowych, które dedykowane są najnowszym usługobiorcom.

Listopadowy ranking lokat terminowych

Najkorzystniejsze lokaty bankowe w bieżącym miesiącu przedstawiają się następująco:

Idea Bank – Lokata Happy

To chyba najbardziej znana lokata terminowa dla nowych klientów, która na rynku dostępna jest już od kilku miesięcy. Lokata Happy jest szczególnie atrakcyjna ze względu na możliwość otworzenia lokaty bez konieczności założenia dodatkowego rachunku osobistego oznacza to, że usługobiorca nie jest narażony na ponoszenie żadnych dodatkowych kosztów związanych z zamrożeniem gotówki w banku.

Oprocentowanie lokaty Warunki umowy
5,00% w skali roku

1. Okres umowy – 3 miesiące.

2. Minimum formalności.

3. Możliwość założenia lokaty online.

4. Wyłącznie dla nowych klientów banku.

5. Minimalna kwota 1 000 złotych.

6. Maksymalna kwota na lokacie 10 000 złotych.

Meritum Bank – Lokata Start

Kolejna opcja dla nowych klientów banku. Oferta zbliżona do tej, która dostępna jest w Idea Banku. Meritum Bank wymaga jednak powiązania lokaty z rachunkiem osobistym w instytucji. Nie jest to jednak związane z żadnymi opłatami ponieważ konto osobiste jest całkowicie bezpłatne.

Oprocentowanie lokaty Warunki umowy
5,00% w skali roku

1. 2-miesięczna umowa.

2. Możliwość założenia lokaty online.

3. Konieczność założenia konta osobistego.

4. Oferta tylko dla nowych klientów.

5. Maksymalna kwota depozytu 10 000 złotych.

6. Kwota wymagana do założenia lokaty – 1 000 złotych.

Getin Bank – Lokata na Start

Lokata krótkoterminowa, która również posiada preferencyjne warunki dla klientów, którzy do tej pory nie mieli styczności z usługami Getin Banku. Atutem tej lokaty jest gwarancja otrzymania wszystkich wypracowanych odsetek nawet w przypadku wcześniejszego zerwania umowy.

 

Oprocentowanie lokaty Warunki umowy
4,50% w skali roku

1. Krótka – 2 miesięczna umowa.

2. Usługa dostępna całkowicie online.

3. Bank nie wymaga założenia rachunku osobistego.

4. Minimalna kwota na depozycie 500 złotych.

5. Maksymalna kwota na lokacie 10 000 złotych.

6. Bez utraty odsetek w przypadku zerwania umowy.

 

Wróć do listy artykułów