Bierzemy kredyt gotówkowy.

Poszukiwania kredytu idealnego dla nas powinniśmy zacząć od przejrzenia kilku ofert w różnych bakach. Takie porównania pozwalają na sprawdzenie, który kredyt jest najtańszym dla nas rozwiązaniem. Uwagę powinniśmy zwracać nie tylko na oprocentowanie nominalne kredytu i prowizję naliczaną przez bank za jego udzielenie. Bardzo ważne jest sprawdzenie na jakim poziomie utrzymuje się Roczna Rzeczywista Stopa Oprocentowania, która jest całkowitym kosztem naszego kredytu. Mało kto z kredytobiorców zwraca na nią uwagę, a jest ona tak ważnym czynnikiem, decydującym o atrakcyjności danego zobowiązania. Sprawdźmy ofertę kredytu gotówkowego w Banku Zachodnim WBK i ofertę pożyczki ekspresowej na dowolny cel oferowanej przez Bank Pekao, na konkretnym przykładzie. Kredyt jaki bierzemy jest na kwotę jednego tysiąca złotych. Okres kredytowania na jaki chcemy rozłożyć nasze zobowiązanie to dwanaście miesięcy. Każda z rat kredytu będzie równa.

Kredyt gotówkowy - Bank Zachodni WBK.

Bank Zachodni WBK to bank uniwersalny. Jego siedziba rejestrowa znajduje się we Wrocławiu, ale są też inne siedziby w Warszawie i w Poznaniu. Jest to trzeci największy bank w Polsce, biorąc pod uwagę wartość jego aktywów. Zajmuje również trzecie miejsce pod względem placówek. Obecnie posiada ich blisko 900, a z jego usług korzysta około 3,6 miliona klientów z całej Polski. Bank posiada obecnie 1376 bankomaty i 189 wpłatomatów. Kredyt gotówkowy jaki oferuje swoim klientom Bank Zachodni WBK oprocentowany jest na 7,99% w skali roku. Za udzielenie kredytu bank pobiera prowizję w wysokości 9,99% od kwoty kredytu jaka została przyznana klientowi. Można tutaj zaciągnąć kredyt na kwotę od 1 tysiąca złotych do maksymalnie 150 tysięcy złotych. Maksymalna wartość tego kredytu jaką przewidziana jest dla danego klienta jest 20-krotnością jego zarobków netto, ale do maksymalnej kwoty 150 tysięcy złotych. Dostępny jest okres spłaty od 1 miesiąca do maksymalnie 120 miesięcy. Tak duża rozpiętość okresu kredytowania pozwala na rozłożenie kredytu na taką ilość rat, którą będziemy mogli w miarę przystępny sposób spłacić. W ramach kredytu gotówkowego oferowanego przez Bank Zachodni WBK, kredytobiorca zaciągnął zobowiązanie na 1 tysiąc złotych, jakie chce spłacić przez okres dwunastu miesięcy. RRSO dla takiego kredytu jest na poziomie 29,71%. Rata miesięczna będzie po 95,67 złotych, zaś całkowita kwota do spłaty to 1148 złotych. Stali Klienci banku nie muszą przedstawiać w banku zaświadczenia o ich zatrudnieniu.

Pożyczka ekspresowa na dowolny cel - Bank Pekao.

Bank Pekao należy do grona polskich banków uniwersalnych. Założono go już w 1929 roku. Działał wówczas w formie spółki akcyjnej jako państwowy bank komercyjny. PZU S.A. posiada obecnie 20% akcji Banku Pekao. Polski Fundusz Rozwoju S.A. ma tych akcji 12,8%, zaś UniCredit S.p.A. posiada 6,26% akcji. Pozostała część akcji należy do innych akcjonariuszy. Pożyczka ekspresowa na dowolny cel w Banku Pekao oprocentowana jest na 10% w skali roku, ale bank daje możliwość jego negocjacji. Prowizja wynosi 5%. W ramach pożyczki można pożyczyć od 1 tysiąca złotych do 150 tysięcy złotych na maksymalny okres kredytowania wynoszący 84 miesiące. Dla naszego przykładowego kredytu na kwotę 1 tysiąca złotych na okres 1 roku, bank proponuje RRSO na poziomie 21,13%. Rata miesięczna jaką będziemy spłacać będzie po 92,31 złote. Tym samym spłacimy łącznie 1107,74 złote, z czego odsetki będą wynosiły 57,74 złote. Wymagane jest oświadczenie o zarobkach kredytobiorcy, aby mógł z tej oferty skorzystać.

Wróć do listy artykułów