Co trzeba zrobić aby uzyskać kredyt gotówkowy

Jednym z najpopularniejszych źródeł pozyskiwania pieniędzy w sytuacjach kryzysowych jest obecnie kredyt czy też pożyczki gotówkowe, te dwa produkty bankowe cieszą się największym zainteresowaniem w śród Polaków i sięga po nie coraz więcej osób. Te dwa rodzaje pożyczania pieniędzy zastąpiły niezwykle popularne jeszcze kilka lat temu możliwości pożyczania pieniędzy od rodziny bądź też znajomych, jak się okazuje dziś bardzo trudno o takiego śmiałka który pożycza pieniądze bez żadnego zabezpieczenia, dlatego też niektóre produkty bakowe jak te wymieniane powyżej cieszą się ta ogromnym zainteresowaniem. A wszystko z uwagi na to, że czasy są niepewne i dziś każdy boi się o siebie, a przede wszystkim o to czy przypadkiem jemu nie zabraknie środków do tak zwanego pierwszego.

Kredyty gotówkowe bez poręczycieli i zabezpieczeń

Na polskim rynku coraz bardziej popularne stają się obecnie tak zwane szybkie kredyty. Tego rodzaju produkty bankowe polegają na przyznaniu decyzji kredytowej tylko na podstawie deklaracji złożonej przez kredytobiorcę. Inną weryfikacją czy kredytobiorcy może zostać udzielona pożyczka jest sprawdzenie czy nie figuruje on w BIK czyli inaczej mówiąc Biurze Informacji Kredytowej. Jeżeli nie figuruje w tej bazie czyli jego konto jest czyste, a dostarczone dokumenty zgodne z deklaracją, następuje wówczas automatyczna wypłata kredytu. Aby móc otrzymać zwykły kredyt gotówkowy bez tak zwanych poręczycieli i zabezpieczeń wystarczy nam tylko dowód osobisty, a także zaświadczenie o dochodach.

Konsolidacja

Pamiętajmy jeszcze o tym, że banki zazwyczaj wychodzą nam naprzeciw z różnymi dogodnymi dla nas ofertami, a wszystko po to by przyciągnąć klienta, gdyż na polskim rynku konkurencja jest naprawdę spora. Jak się okazuje niektóre z ofert mogą być dla nas bardzo korzystne i opłacalne. Mowa tu np.. o kredycie konsolidacyjnym. Jeżeli w ramach kredytu gotówkowego zdecydujemy się również na konsolidację czyli inaczej mówiąc połączenie kilku kredytów w jeden może być to dla nas opłacalne rozwiązanie i dzięki temu zimniejszy nam się miesięczna rata kredytu. Aby tego dokonać bank zażąda od nas zaświadczeń o wysokości kredytów zaciągniętych w innych bakach. W przypadku kiedy o kredyt starają się dwie osoby każda z nich musi złożyć komplet stosownych dokumentów. Może dojść również do sytuacji w której podczas rozpatrywania naszego wniosku bądź tez po warunkowym przyznaniu kredytu bank zażąda od nas jeszcze innych dokumentów np. wyciągów z konta za ostatnie trzy miesiące bądź też dowodów opłat za mieszkanie.

Ten rodzaj kredytów czyli kredyty bez zabezpieczeń maja jedna bardzo dużą zaletę jest nią oczywiście szybkość przyznawania i wypłacania środków. Niestety jak każdy produkt. Ten również poza zaletami posiada również wady. Do najważniejszych zaliczana jest zdecydowanie wyższa cena czy inaczej mówiąc oprocentowanie kredytu. W ten sposób banki zabezpieczają się przed potencjalnym ryzykiem związanym z udzieleniem takiego kredytu, oraz możliwością zaprzestania jego spłaty przez kredytobiorcę.

Wróć do listy artykułów