Czy karta kredytowa się opłaca?

Karta kredytowa daje dużą swobodę w zarządzaniu pieniędzmi. Posiadając ją mamy ciągły dostęp do dodatkowych funduszy. To dobre zabezpieczenie na wypadek nagłych, nieplanowanych wydatków na których nie uwzględniliśmy w miesięcznym budżecie domowym. Karta umożliwia wykorzystanie środków bez zbędnych formalności. Z łatwością otrzymamy ją w banku, a jej ważność zazwyczaj określana jest na trzy lata. W zależności od naszej zdolności kredytowej bank udostępni nam na karcie środki ograniczone limitem, którego nie będziemy mogli przekroczyć.

Najatrakcyjniejszym aspektem karty jest to, że możemy skorzystać z okresu bezodsetkowego. Jest to termin w trakcie którego spłacając zaciągnięty kredyt na karcie możemy spłacić bez dodatkowych opłat. To szczególnie ważna informacja dla osób, które korzystają z karty tylko doraźnie i wiedzą, że szybko będą mogły zwrócić pożyczoną kwotę. Dzięki temu możemy ominąć wysokie oprocentowanie tradycyjnych zadłużeń. Aby spłacając zadłużenie na karcie ominąć jego oprocentowanie wystarczy spełnić warunki umowy zawartej z bankiem. To kilka ważnych wymagań, których warto dotrzymać by cieszyć się tanią pożyczką w sytuacjach kiedy będziemy tego najbardziej potrzebować.

Przede wszystkim musimy używać karty płatniczej i dokonywać transakcji bezgotówkowo. Wypłacając gotówkę z bankomatu odsetki będą narastały już od następnego dnia, warto zatem unikać takich sytuacji i decydować się na płatności za pomocą karty. Musimy także dokładnie pilnować terminu w którym upływa okres bezodsetkowy. Każdy bank posiada inną ofertę. Spóźnienie się z dokonaniem spłaty jest równe konieczności uregulowania odsetek.

Istotne jest także to, że musimy spłacić całe zadłużenie przed końcem okresu bezodsetkowego. Nawet jeżeli pozostanie nam nie spłacona przysłowiowa złotówka, bank naliczy nam normalne odsetki. Jest to zatem niezmiernie ważne by w terminie móc uregulować całość naszego zadłużenia.

Karta kredytowa jest opłacalna pod warunkiem, że jej użytkownik jest w stanie wypełnić kilka warunków. Nie są one skomplikowane i dla osoby, która stara się rzetelnie prowadzić swoje finanse z całą pewnością skorzysta wielokrotnie z okresu bezodsetkowego, który jest największym atutem karty.  

Wróć do listy artykułów