Dla kogo są kredyty gotówkowe?

Kredyty gotówkowe są dla ludzi biednych to najprostsza odpowiedź na postawione wyżej pytanie. Dlaczego tak się dzieje? Ponieważ ten rodzaj kredytów nie za bardzo nadaje się do jakichkolwiek inwestycji i zazwyczaj pokrywa bieżącą konsumpcję, ponieważ do tego właśnie służy z założenia.

Rynek jest zasypany ofertą kredytów gotówkowych oferowaną przez praktycznie wszystkie banki komercyjne. Jeśli porównać ofertę kredytów gotówkowych z innymi kredytami dostępnymi na rynku to jest to najmniej opłacalna opcja pozyskania dodatkowego kapitału. Jednak ludzie biorą kredyty gotówkowe bo mimo iż koszty takiego kredytu nie są niskie to jest go stosunkowo łatwo dostać. Jak przeważnie mówią reklamy są to szybkie pieniądze z minimum formalności. I jest to prawdą ponieważ aby otrzymać kredyt gotówkowy zazwyczaj wystarczy dowód osobisty i godzina lub czasami nawet mniej w banku.

Z kredytów gotówkowych najczęściej się korzysta przy chwilowej utracie płynności finansowej lub jeśli powstanie jakaś niespodziewana potrzeba nowego zakupu. Tak więc beneficjentami kredytów gotówkowych zostaną osoby, którym się popsuł sprzęt gospodarstwa domowego codziennego użytku. Trzeba tutaj zauważyć także że aby otrzymać jakikolwiek kredyt trzeba mieć jakąkolwiek zdolność kredytową, a więc jakieś źródło dochodu w postaci renty, emerytury lub jakiejś pracy. Dla osób bez źródeł dochodu pozostają pożyczki gotówkowe, które są jeszcze droższe od kredytów gotówkowych ale można je jeszcze łatwiej uzyskać.

Ale kredyty gotówkowe nie są tylko dla ludzi, którym się popsuł sprzęt. Są także inne rzeczy, które można finansować kredytem gotówkowym, można nabywać także niekonieczne do życia produkty takie jak wakacje, na które prawdopodobnie nie będziemy w stanie zaoszczędzić już w tym roku. Za kredyt gotówkowy można się także przygotować na na różnego rodzaju uroczystości czy inne wydarzenia. Kredyty gotówkowe świetnie się nadają do sfinansowania zakończenia remontu kiedy pieniądze skończą się w trakcie, jednak na rozpoczęcie remontu lepiej poszukać jakiegoś kredytu bardziej celowego jak kredyt remontowy.

Wśród kredytobiorców kredytów gotówkowych znajdą się także osoby pchane impulsem lub promocją produktu, na który ich nie stać a chcieliby go mieć już w tym momencie ponieważ pragnienie jest tak wyraźne lub najzwyczajniej produkt może być niedostępny w przyszłości i klient nie ma czasu na zebranie odpowiedniej ilości środków. Najczęściej w grupie klientów kredytów gotówkowych znajdą się osoby niezbyt dobrze radzący sobie ze swoimi finansami ale posiadający jakiś dochód.

Wróć do listy artykułów