Jak kupić auto na kredyt samochodowy

Kredyty na zakup samochodu to jedne z kredytów celowych, które cieszą się niesłabnącą popularnością wśród zainteresowanych osób. powodem tego jest fakt, że propozycje banków odnośnie takiej formy finansowania są coraz ciekawsze i dają coraz więcej możliwości dla klientów. Za tym, że coraz częściej to właśnie kredyt wybierany jest jako forma sfinansowania zakupu samochodu przemawiają także ceny aut, które stają się coraz niższe. Korzystając z możliwości kredytowych zamiast używanego, starszego auta można kupić znacznie młodsze lub nawet nowe.

Jak banki udzielają kredytu na samochód

Warto pamiętać, że kredyty samochodowe zaliczane są do tak zwanych kredytów celowych. Oznacza to że często klient nie trzymuje do ręki całości przyznanego kredytu, jest on bowiem przekazywany na sfinansowanie celu skazanego we wniosku kredytowym. Gdy mowa o zakupie samochodu klient zazwyczaj wskazuje konkretne auto, które chciałby kupić wraz z ceną. Po tym, jak bank zaakceptuje wniosek, wystawia tak zwana promesę kredytową, w której zazwyczaj wskazane są dane tego właśnie auta. Taka promesa jest dla sprzedającego informacją, iż otrzyma pieniądze z banku w sytuacji gdy auto zostanie sprzedane występującej o kredyt osobie. Aby jednak złożyć wniosek konieczne jest przede wszystkim przedstawienie stosownych, wymaganych przez bank dokumentów. Gdy mowa o kredycie samochodowym, najczęściej do niezbędnych zalicza się przede wszystkim dokumenty potwierdzające dochody jak również informacje dotyczące samochodu. Klient występując o sfinansowanie zakupu auta na kredyt musi się liczyć z tym, że bank będzie wymagał ustanowienia odpowiedniego zabezpieczenia. To właśnie fakt zabezpieczenia kredytu powoduje, że klient otrzymuje propozycję o wiele niższego oprocentowania jak również innych opłat związanych z kredytem.

Ile wynosi kredyt samochodowy

Pomimo tego że kredyt samochodowy również jest oprocentowany, to i tak jego zaciągnięcie jest o wiele korzystniejsze niż decydowanie się na kredyt gotówkowy z przeznaczeniem tej kwoty na zakup samochodu. Oprocentowanie jest bowiem o wiele niższe, a czas spłaty kredytu o wiele bardziej wydłużony. Dzięki temu spłata nie nastręcza zbyt wielu problemów, a raty miesięczne są w przystępnej wysokości. Z każdym rokiem można zauważyć, że banki starają się wchodzić naprzeciw oczekiwaniom klientów odnośnie takich produktów jak właśnie kredyty samochodowe. Przede wszystkim jest znacznie więcej ofert jak również o wiele mniej formalności niż kilka lat temu. To wszystko sprawia, że decyzja o kredycie może być podjęta nawet w ciągu kilku godzin, oczywiście jeśli klient dostarczy wszelkie wymagane informacje i dokumenty. Ponadto coraz częściej można taki kredyt uzyskać w znacznej większości online, co jest korzystne i wygodne przede wszystkim ze względu na oszczędność czasu. Dzięki także znacznie więcej osób może mieć dostęp do propozycji konkretnego banku, także jeśli nie mają w bliskiej okolicy placówki stacjonarnej.

Wróć do listy artykułów