Kredyt dla klientów – opcja interesująca i atrakcyjna

Pozyskiwanie nowych klientów to dla banków kwestia niezwykle istotna, jednakże w ostatnich latach tak samo ważne stało się dbanie o tych, którzy z usług banku już korzystają. Nie dziwi więc fakt, że banki starają się zapewnić swoim klientom jak najbardziej interesujące propozycje, aby dzięki temu nie skorzystali oni z propozycji konkurencji.

Coraz częściej więc osoby zainteresowane uzyskaniem kredytu w pierwszej kolejności sprawdzają propozycje, które mogą uzyskać w swoim banku. W nieco uprzywilejowanej sytuacji są ci, którzy korzystają z bankowości elektronicznej, dl nich bowiem możliwości uzyskania kredytu na atrakcyjnych warunkach są znacznie większe. Mowa tutaj przede wszystkim o minimalizowaniu formalności jak również coraz częściej przedstawianiu klientom indywidualnie dopasowywanych do ich możliwości finansowych ofert. Banki przygotowując takie oferty patrzą nie tylko na historię kredytową klienta, ale także na wysokość wpływów na jego konto i jego wydatki. Dzięki temu znacznie lepiej można przygotować propozycje, która nie będzie dla danego klienta problemem, jak chodzi spłatę.

Takie propozycje składane przez bankowość elektroniczną wyróżniają się także niezwykle szybkim czasem rozpatrzeni wniosku. Bywa, że bank potrzebuje jedynie kilkunastu minut, aby wniosek został rozpatrzony i w przypadku pozytywnej decyzji aby pieniądze zalazły się na koncie klienta. Brak konieczności podpisywania umowy papierowej a jedynie zatwierdzenie propozycji przy pomocy kilku kliknięć to zdaniem korzystających z takich opcji osób również niewątpliwa zaleta. Dodatkowo coraz częściej banki umożliwiają składanie w błyskawiczny sposób wniosku o kredyt przy pomocy aplikacji na telefony lub też nawet za pośrednictwem wiadomości tekstowych SMS.

Poza łatwością uzyskania kredytu te indywidualnie kierowane do klientów propozycje to najczęściej znacznie niższe niż w standardowej ofercie oprocentowanie. Dla klienta oznacza to oszczędność, dla banku zaś pewność, że przynajmniej na czas spłaty zobowiązania klient pozostanie w danym banku. Zazwyczaj bowiem posiadanie kredytu wiąże się z koniecznością posiadania rachunku, dlatego też niewiele osób decyduje się na zmianę banku w trakcie spłacania kredytu. Obecnie klienci mogą korzystać także z takich opcji jak wakacje kredytowe czy na przykład zwrot części wpłaconych odsetek. Wiele banków dla swoich klientów takie propozycje przedstawia na znacznie korzystniejszych warunkach, na przykład wydłużając okres akacji kredytowych czy zwiększając kwotę zwrotu odsetek.

Wróć do listy artykułów