Kredyt dopasowany do potrzeb klienta

Co zrobić w przypadku, kiedy marzy nam się zakup nowego auta, jednak brak nam funduszy na spełnienie swoich założeń? Kredyty samochodowe mogą okazać się tu jednym z najlepszych dla nas rozwiązań. Oferty dostępnych na rynku banków wszak coraz częściej dopasowane są do potrzeb konkretnego klienta. Podjęcie kredytu nie koniecznie musi wiązać się ogromną inwestycją finansową, wszak istnieje możliwość indywidualnego rozpatrzenia danej oferty. Opcji jest kilka. Jeśli jesteśmy posiadaczami wiekowego samochodu, który chcemy zamienić na nieco nowszy model, istnieje możliwość zostawienia go u dilera w rozliczeniu. Ten wyceni pojazd a ustalona kwota zostanie potraktowana jako pierwsza rata, która jest niezbędna w przypadku zakupu nowego samochodu. W przypadku wyboru tzw. raty balonowej, możemy dokonać spłaty jednorazowej, ewentualnie poprosić o rozłożenie całej kwoty na raty.

Zasady kredytowania na zakup nowego auta

Bardzo trafnym rozwiązaniem może okazać się również kredyt oparty na zasadach 50/50. Te z kolei znajdują się przede wszystkim w ofertach wszelkiego rodzaju autobanków. Jest to chyba najprostsze i najbardziej dogodne rozwiązanie dostępne obecnie na rynku. Fakt, że musimy dysponować kwotą wynoszącą równowartość 50 procent wartości samochodu, jednak na spłatę pozostałej kwoty mamy cały rok. Doskonałym rozwiązaniem jest również to, że drugą część zaległej kwoty możemy rozłożyć na dogodne dla siebie raty. Kredyty samochodowe są jednak produktami stosunkowo drogimi. Koszty wynikające z opłat prowizyjnych czy ubezpieczenie bardzo często sprawiają, że dość mocno dostajemy po kieszeni. Dlatego przed wyborem najbardziej odpowiedniego dla nas kredytowania, warto skorzystać z pomocy konsultanta ewentualnie zapoznać się z dostępnymi nieodpłatnie na stronach www, kalkulatorami kredytowymi.

Wiele możliwości i rozwiązań

Po głębszych i dokładniejszych analizach wielu chętnych na podjęcie kredytu samochodowego, decyduje się na kredyt działający na zasadach 4x25. Jest to rozwiązanie stosunkowo klarowne, gdyż na początku wpłacamy do banku równowarto ¼ ceny auta, natomiast kolejne raty, wynosz¹ce 25 procent ceny zakupionego przez nas pojazdu, sp³acamy w odstźpach rocznych. Co ciekawe, rozwi¹zanie to nie podlega oprocentowaniu. Jedyne koszty ponosimy w zwi¹zku z wykupieniem ubezpieczenia oraz opłatami prowizyjnymi. Tego typu rozwiązań jest dostępnych na rynku finansowym naprawdę sporo. Możemy trafić również na kredyty samochodowe, których konstrukcja jest bliźniaczo podobna do omawianego powyżej rozwiązania. Kredyt 3x33 działa na niemal identycznych zasadach. Jedyną różnicą będzie tu kwota, jaką będziemy zmuszeni zapłacić za ubezpieczenie oraz wszelkiego rodzaju opłaty prowizyjne związane z zakupem nowego auta. Wysokość uzyskanego kredytu będzie w znacznym stopniu zależna od wysokości wynagrodzenia konkretnego klienta. Stąd konieczne może okazać się dostarczenie do banku wszelkich dokumentów mających potwierdzić status finansowy zainteresowanego podjęciem kredytu. Im wyższe dochody tym większy kredyt możemy otrzymać. Zdarzają się jednak sytuacje, gdzie pomimo udokumentowanych wysokich zarobków, bank może odmówić nam przyznania kredytu. Dzieje się tak w przypadku, kiedy ciążą nad nami stare zobowiązania wobec innych placówek. Największym problemem może okazać się umieszczenie kredytobiorcy w bazie BIK, co automatycznie przekreśla jakiekolwiek szanse na uzyskanie wnioskowanej kwoty. Dlatego unikanie spłaty zaległości może skutkować odmową banku.

Wróć do listy artykułów