Kredyt gotówkowy - idealne rozwiązanie czy ryzykowny krok?

W życiu każdego z nas zdarzają się spore wydatki. Niezależnie od tego, czy wynikają one z naszych planów dotyczących realizacji marzeń, czy też z nagłych, nieprzewidzianych zdarzeń często jest tak, że nie posiadamy dostatecznej kwoty oszczędności by je pokryć. Co zrobić w takim przypadku? Możliwości jest mnóstwo. Wśród nich możemy wymienić pożyczenie pieniędzy od rodziny czy sprzedaż nieużywanych rzeczy. Wciąż jednakże najpopularniejszym rozwiązaniem jest kredyt gotówkowy. Czy jednak jego zaciągnięcie jest dobrą decyzją?

Zalety kredytu gotówkowego

Podstawową zaletą kredytu gotówkowego jest z całą pewnością jego łatwa dostępność. Ten rodzaj finansowania jest w zasięgu ręki praktycznie każdego z nas. Poza tym, w dzisiejszych czasach formalności związane z kredytem gotówkowym są ograniczone do minimum, dzięki czemu w wielu bankach możemy otrzymać pieniądze praktycznie od ręki co jest sporym ułatwieniem. Warto również dodać, że kredyt gotówkowy - to produkt finansowy znacznie tańszy niż prywatne pożyczki lub chwilówki.

Na co warto uważać

Mimo to jednak musimy mieć świadomość, że kredyt, tak samo jak każda inna pożyczka może stać się dla nas problemem. Warto dokładnie przemyśleć zasadność zaciągania kredytu gotówkowego i przeanalizować domowy budżet. Dzięki temu dowiemy się czy rata, którą przyjdzie nam płacić każdego miesiąca nie będzie stanowiła zbyt dużego obciążenia. Decydując się na zaciągnięcie kredytu dokładnie przeanalizujmy wszystkie zapisy w umowie. Przede wszystkim pod kątem dodatkowych opłat, prowizji czy dodatkowego ubezpieczenia. Często bowiem zdarza się tak, że nieświadomy konsument zostaje zszokowany wysokością raty, która odbiega od tego, co widział w ofercie reklamowej.

Czy warto?

Jeśli chcemy mieć pewność, że kredyt nie stanie się dla nas problemem warto poważnie zastanowić się, czy warto go zaciągnąć oraz porównać oferty kilku banków by wybrać najkorzystniejszą. Dzięki temu spełnimy swoje marzenia lub zrealizujemy plany w sposób bezpieczny. Odpowiedzią na pytanie czy warto zaciągać pożyczkę tego rodzaju powinna być nasza refleksja. Niemniej jednak, kredyt gotówkowy to wciąż najbezpieczniejszy sposób pożyczania pieniędzy.

Jak więc widać, kredyt gotówkowy, podobnie jak każdy inny produkt finansowy nie jest wolny od wad. Czy jednak oznacza to, że musimy przełożyć swoje plany na bliżej nieokreśloną przyszłość i z trudem na nie oszczędzać? Na szczęście, niekoniecznie. Dobrze dobrany kredyt gotówkowy, którego raty nie będą dla naszego domowego budżetu zbyt dużym opóźnieniem doskonale sprawdzi się jako środek finansowania.

Musimy jedynie pamiętać o tym, że decydując się na taki krok warto unikać pośpiechu. Spokojne przeanalizowanie ofert oraz przeczytanie warunków umowy sprawi, że nie zaskoczą nas żadne nieprzewidziane opłaty czy zbyt wysokie raty. Wtedy też kredyt gotówkowy stanie się idealnym rozwiązaniem, które pomoże pokryć nasze spore wydatki.

Wróć do listy artykułów