Kredyt gotówkowy nic prostszego.

Kredyty gotówkowy to nic innego jak kredyt konsumpcyjny, uwzględniający indywidualny cel. Sama konstrukcja tej pożyczki pieniężnej jest dość przejrzysta, ponieważ na podstawie sporządzonej umowy dwie strony ustalają jaka kwota i w jakim terminie zostanie zwrócona. Banki oraz mniejsze instytucje finansowe skrupulatnie badają rynek kredytów w Polsce i  za granicą, by możliwie jak najprecyzyjniej ustalić, w jakiej formie kredyt będzie skuteczny. Można zauważyć, że im bardziej konsumpcyjny styl życia, nabiera kształtów,  tym znacząco kredyty gotówkowe zaczynają rozwijać  swoją ideę.  Zasady udzielania kredytów wszelkiego rodzaju reguluje Prawo bankowe oraz ustawa z dnia 12 maja 2011 roku traktująca temat kredytów konsumpcyjnych.

Dla przeciętnego kredytobiorcy minimum wiedzy w zakresie kredytowana powinna odgrywać ważną rolę. Chcielibyśmy, bez wyjątku by nasze decyzje, przynosiły nam korzyści, a nie straty, dlatego minimum zainteresowania, na pewno przyczyniłoby się do większej satysfakcji ze zrealizowania umów kredytowych, jakie są jeszcze przed nami. A zatem na jakie trzy czynniki trzeba zwrócić szczególnie uwagę?

1. Stawka procentowa.
2. Najlepsza oferta kredytu.
3. Czas spłaty.

Punkty newralgiczne kredytów.

Owe wyżej określone trzy czynniki to najczęstsze elementy, z jakimi się spotkamy, przeglądając oferty kredytów, zarówno w stacjonarnych punktach, udzielających dużych lub małych pożyczek, jak również przez Internet. Jako pierwszy element to stawka oprocentowania. Mówiąc najkrócej, jest to kwota, którą trzeba zwrócić do kredytodawcy, w tym przypadku (Bank lub parabank) powiększoną o prowizję, na którą się zgodziliśmy, podpisując umowę kredytową. W zależności od ilości gotówki, o jaką wnioskujemy procent zwrotu może się różnić. Jeżeli jest to twoja, pierwsza pożyczka, jesteś w stanie znaleźć taki kredyt, który będzie minimalizować ten czynnik. Kredyty „0 procent” to dziedzina, która cały czas nabiera tępa.

Drugi element to najlepsza oferta na rynku kredytowym. Pod względem poszukiwania odpowiedniej oferty, która będzie ściśle odpowiadała naszym potrzebą, nie możemy dawać za wygraną. Rynek kredytowy to rynek elastyczny i powinniśmy o tym pamiętać a co ważniejsze wykorzystać tę prawdę. W tym celu warto posłużyć się odpowiednimi narzędziami do przeszukiwania ofert, czyli tak zwanych porównywarek kredytów gotówkowych. No i trzeci ważny element to wyznaczony czas na realizacje naszego zobowiązania. Tu ponownie zasadnicze będzie ustalenie faktu, jaka kwota kredytu będzie przedmiotem pożyczki. Niekiedy im wyższa kwota tym czas maksymalnie wydłużony, ale kiedy bardziej zależy nam na szybkiej pożyczce, to relatywnie czas oscyluje niekiedy, do max. 120 dni. To o czym warto pamiętać to zależność między oprocentowaniem a wzrostem czasu lub jego skróceniem. Mówiąc krótko – pożyczki na kilka, kilkanaście dni będą procentowo wyższe w stosunku do kredytów gotówkowych na rok lub dłużej.

Wróć do listy artykułów