Kredyt gotówkowy

Zanim zdecydujemy się na zaciągnięcie kredytu gotówkowego warto dowiedzieć się o nim jak najwięcej, poznać wszystkie cechy tego produktu, a także to w jaki sposób możemy się o niego ubiegać i co wiąże się z tego rodzaju kredytem. Ważne jest również to na co powinniśmy zwrócić szczególną uwagę aby w przyszłości nie zostać zaskoczonym. O kredyt gotówkowy może się ubiegać praktycznie każdy kto może wykazać sie jakimkolwiek dochodem. A zatem już po podjęciu pracy możemy zwrócić się do banku o udzielenie nam kredytu gotówkowego. Ten najprostszy rodzaj kredytu cechuje się przede wszystkim tym, że jest bardzo prosta w uzyskaniu. Oczywiście pod warunkiem że osoba ubiegająca się o kredyt może wykazać się stałym dochodem oraz nie zalega z płatnościami w innych bankach. Jednak największą zaletą tego banku jest to że nie musimy określać celu na jaki chcemy przeznaczyć otrzymane pieniądze.

kwota kredytu

To jaką kwotę możemy uzyskać ubiegając się o kredyt gotówkowy zależy od zdolności kredytowej kredytobiorcy. Jednak ostatecznie i tak zależy to od banku. Kwoty te wahają się od 500 zł do nawet 150 tysięcy. Jednak w przypadku tych najwyższych kwot banki wymagają dodatkowego zabezpieczenia. Do tych najpopularniejszych należy poręczyciel czy też żyrant bądź wykupienie dodatkowego ubezpieczenia kredytu.

oprocentowanie kredytu

Przy zaciąganiu kredytu gotówkowego najważniejsze jest dla nas oprocentowanie kredytu gotówkowego. Jego wysokość jest zróżnicowana w zależności od banku. Jednak zanim zdecydujemy się na zaciągniecie kredytu gotówkowego weźmy pod uwagę oprocentowanie rzeczywiste RRSO. Ten współczynnik zawiera w sobie całościowy koszt kredytu gotówkowego w skład którego wchodzi: prowizja, opłaty bankowe, ubezpieczenie, a także odsetki.

okres kredytowania

Okres spłaty kredytu gotówkowego ustalany jest według potrzeb kredytobiorcy. Może on trwać od kilku miesięcy do nawet 10 lat. Jednak należy pamiętać o tym, że im dłuższy okres kredytowania tym automatycznie wyższe koszty pożyczki. A zatem warto rozłożyć ją w czasie w taki sposób aby okres był jak najkrótszy, ale przy tym rata miesięczna możliwa do spłaty. Jeżeli zdarzy się tak, że zdolność kredytowa ogranicza nas w uzyskaniu oczekiwanej kwoty kredytu czasami wystarczy tylko wydłużyć okres jego spłaty.

cel kredytowania

Kredyt gotówkowy jest popularny ze względu na to, że nie musimy określać na co chcemy go przeznaczyć. A zatem może być on przeznaczony na dowolnie wybrany przez nas cel np. zakupy, remont mieszkania, kupno auta, wakacje z rodziną czy też wiele innych przyjemności.  

Wróć do listy artykułów