Kredyty konsolidacyjne pomagają wyjść z długów.

Czy warto skorzystać z kredytu konsolidacyjnego?

Zanim zdecydujemy się na podpisanie umowy z bankiem o kredyt konsolidacyjny powinniśmy dokładnie przeanalizować swoje finanse i wszystkie podpisane przez siebie umowy kredytowe jakie chcemy poddać konsolidacji. Jeżeli nasze problemy finansowe są krótkotrwałe warto poprosić bank o wakacje kredytowe, lub o odroczenie spłaty, czy też złożyć wniosek o wydłużenie okresu kredytowania i tym samym o zmniejszenie rat miesięcznych. Być może nasz budżet za kilka miesięcy się polepszy i kredyt konsolidacyjny nie będzie nam potrzebny. Jeżeli po dokładnej analizie swoich finansów dojedziemy do wniosku, że nie poradzimy sobie ze spłatą dotychczasowych zobowiązań na czas, wówczas poszukajmy dobrej oferty kredytu konsolidacyjnego. Taki kredyt pozwoli nam uzyskać jedną ratę na wszystkie zobowiązania, która z całą pewnością będzie niższa. Warto porównać kilka ofert, aby móc wybrać tą, która będzie dla nas najlepszym rozwiązaniem. Kredyty konsolidacyjne zostały wynalezione przez banki w jednym zasadniczym celu. Mają one za zadanie pomóc kredytobiorcom wyjść z długów. Dzięki połączeniu w jedno kilku zobowiązań mamy niższą, jedną ratę jaką łatwiej jest spłacać. W jakich bankach można otrzymać kredyt konsolidacyjny? Sprawdzimy to!

Kredyt konsolidacyjny w Credit Agricole.

Pierwsza z ofert jaką sprawdzimy to kredyt konsolidacyjny w Banku Credit Agricole. Oprocentowanie nominalne jakie oferuje nam ten bank wynosi w skali roku 7,99%. Jedną z większych zalet tej oferty jest całkowity brak prowizji dla banku za udzielenie zobowiązania. Pożyczymy tutaj kwoty od 1 000 złotych do 150 000 złotych z okresem kredytowania od 6 do 120 miesięcy. Dla przykładu pożyczając 69 000 złotych na okres 49 miesięcy, Roczna Rzeczywista Stopa Oprocentowania będzie miała wartość 8,29%. Kredytobiorcy przyjdzie wpłacać do banku raty miesięczne po 1 655 złotych. Da mu to całkowitą kwotę do spłaty w wysokości 81 100 złotych. Suma odsetek jakie spłaci kredytobiorca będzie wynosiła 12 100 złotych. Jest to kredyt skierowany do osób posiadających w banku rachunek osobisty. Muszą również dostarczyć oświadczenie o zarobkach. Jest to kredyt jaki zaciągniemy bez zgody współmałżonka i bez osoby poręczyciela. Oprocentowania kredytu nie można negocjować, ale można za to ten kredyt wcześniej spłacić. Bank przygotował dla swoich klientów specjalny serwis internetowy CA24 i aplikację CA24 Mobile, dzięki którym klienci banku cały czas mają wgląd do swojego kredytu i mogą sprawdzić na jakim etapie są przy jego spłacaniu.

Pożyczka konsolidacyjna w Citi Banku Handlowym.

Citi Bank Handlowy przygotował pożyczkę konsolidacyjną z oprocentowaniem nominalnym w wysokości 4,99% w skali roku i prowizją za udzielenie zobowiązania w wysokości 6% kwoty jaka została pożyczona. Zakres kwot w tym banku to przedział od 10 000 złotych do maksymalnie 150 000 złotych z okresem kredytowania od 1 do 120 miesięcy. Przy kredycie konsolidacyjnym na kwotę 92 000 złotych, z okresem spłaty 75 miesięcy, RRSO będzie równe 7,19%. Każda z rat miesięcznych będzie po około 1 517 złotych. Daje nam to całkowita kwotę do spłacenia równą 113 718 złotych, z czego suma spłaconych odsetek będzie wynosiła 16 168 złotych. Jedynym dokumentem jaki jest niezbędny, aby otrzymać ten kredyt konsolidacyjny jest oświadczenie o zarobkach. Taki dokument jest niezbędny, aby można było otrzymać pozytywną decyzję kredytową. Nie ma nawet konieczności zakładania w banku rachunku osobistego, ani też zgody współmałżonka.

Wróć do listy artykułów