Lokata bankowa – gdzie ulokować oszczędności w marcu 2015

Produkty oszczędnościowe zachęcają przede wszystkim osoby, które oczekują usługi łatwej w obsłudze i nie wymagającej specjalistycznej wiedzy. Z łatwością otworzysz depozyt i dodatkowo otrzymasz gwarancję zwrotu całego kapitału wraz z odsetkami. To ogromny atut biorąc pod uwagę, że większość inwestycji alternatywnych wiąże się z ryzykiem.

Lokata bankowa jest w Polsce wiąż najchętniej wybieraną usługą dotyczącą wolnych środków. Chociaż w ciągu ostatnich miesięcy coraz trudniej o to by uzyskać dobre oprocentowanie, lokaty nadal przyciągają nowych konsumentów. Możesz jednak skorzystać z ofert promocyjnych, które nawet dwukrotnie zwiększą Twoje zyski.

Jaka lokata prowadzi w rankingu usług oszczędnościowych?

Lokata Happy w Idea Banku jest zdecydowanym liderem. Zakładając lokatę skierowaną do nowych Klientów możliwe jest uzyskanie nawet 4,50% odsetek. Pamiętaj jednak, że oprocentowanie podane jest w skali rocznej. By założyć lokatę należy jednak spełnić kilka podstawowych warunków, które określone są przez instytucję.

  • Minimalna kwota konieczna do założenia lokaty to 1000,00 złotych
  • Maksymalna kwota możliwa do ulokowania na Lokacie Happy to 10 000,00 złotych
  • Lokatę można założyć jednorazowo
  • Lokatę mogą uruchomić wyłącznie osoby, które do tego momentu nie korzystały z żadnych usług Idea Banku
  • Promocyjny depozyt trwa 3 miesiące, po tym okresie możliwe jest przedłużenie umowy z warunkami umowy standardowej
  • Bank nie wymaga założenia konta osobistego

Jak założyć lokatę na atrakcyjnych warunkach?

Wypełnij internetowy wniosek podając najważniejsze informacje. Wystarczy, że wybierzesz usługę, która Cię interesuje, wskażesz kwotę jaką chcesz zamrozić na lokacie i wypełnisz pola dotyczące Twoich danych personalnych. Poza imieniem i nazwiskiem wskaż numer telefonu i opcjonalnie adres e-mail. Założenie lokaty drogą internetową pozwoli Ci zaoszczędzić czas i umożliwi dokładnie przeanalizowanie produktu. Wniosek wypełnisz w dowolnym dla siebie momencie, bez konieczności wychodzenia z domu. Bankowość internetowa jest nie tylko ułatwieniem ale także usługą bezpieczną. Warto o tym pamiętać, szczególnie, że wiele osób wciąż przyzwyczajonych jest do osobistego kontaktu z pracownikami banku w stacjonarnej placówce instytucji.

Czy warto jeszcze zamrażać oszczędności?

Obserwujesz rynek i nie masz pewności czy lokaty bankowe mogą Ci jeszcze przynieść zysk? Pamiętaj, że niskie stopy procentowe są wynikiem działań Rady Polityki Pieniężnej. Konieczność obniżenia referencyjnych stóp procentowych wynika z deflacji, która może mieć negatywny wpływ na gospodarkę krajową.

Deflacja oznacza także, że realna wartość gotówki wzrasta. Za mniej pieniędzy kupisz większa ilość towaru lub usług. Dzięki temu, lokując oszczędności, zysk z lokaty nie musi rekompensować Ci różnicy spowodowanej inflacją.

Wróć do listy artykułów