Lokata terminowa – Oferty na Marzec 2015

Niskie stopy procentowe Narodowego Banku Polskiego mają ogromny wpływ na oferty oszczędnościowe. Banki już przed podaniem oficjalnej decyzji Rady Polityki Pieniężnej obniżyły wartość oprocentowania większości depozytów. Nie ulega wątpliwości, że aktualnie niewiele usług przyciąga atrakcyjnym oprocentowaniem i należy uzbroić się w cierpliwość by doczekać momentu w którym odsetki znów będą przynosić większy zysk. Zanim jednak to nastąpi, warto zastanowić się gdzie ulokować swoje oszczędności i w jaki sposób zabezpieczyć swoje pieniądze i dać im możliwość zyskania nawet niewielkiej sumy gotówki. Warto bowiem nie zniechęcać się i pamiętać, że nawet niskie odsetki są lepsze niż ich całkowity brak. Ponadto nadal masz możliwość zamrozić środki na lokacie, która zagwarantuje Ci do 4,00% w skali roku.

Na które lokaty warto zwracać uwagę?

Dopiero zaczynasz oszczędzać i jeszcze nie masz pewności jaka lokata będzie dla Ciebie atrakcyjna? Zanim wybierzesz jedną ofertę z jakiej skorzystasz, przyjrzyj się przynajmniej kilku najlepszym by móc porównać ich warunki. Być może dzięki temu zyskasz więcej, a przy okazji zwiększy się komfort Twojej usługi. By móc znaleźć najlepszą ofertę musisz zastanowić się czego jako Klient oczekujesz od lokaty. Większość osób decydując się na usługę oszczędnościową myśli przede wszystkim o możliwości zwiększenia swojego kapitału. Musisz jednak zastanowić się także nad tym na jak długo planujesz ulokować swoje pieniądze w banku. Aktualnie najatrakcyjniejszymi lokatami są te, których okres zapadalności nie przekracza 2-3 miesięcy. To jednak dobre rozwiązanie jeżeli nie masz pewności czy Twoje oszczędności nie będą Ci potrzebne w najbliższym czasie. Dzięki temu ominie Cię zrywanie umowy, co może skończyć się utratą odsetek. Warto zatem dokładnie przeanalizować umowę dotyczącą konkretnej oferty bankowej.

Która lokata da Ci szansę na nawyższe odsetki

Bank Oprocentowanie Okres umowy Więcej informacji
Idea Bank 4,50% 3 miesiące Wyłącznie dla nowych Klientów Idea Banku
Getin Bank 4,00% 2 miesiące Produkt dostępny w ofercie tylko dla nowych Klientów Getin Banku
BGŻ Optima 4,00% 3 miesiące Oferta skierowana do nowych Klientów BGŻ Optima, którzy zdecydują się na otwarcie Konta Indywidualnego BGŻ

Z powyższych ofert skorzystać mogą osoby, które jeszcze nie miały do czynienia z usługami wymienionych banków. Choć to usługi których target jest ograniczony warto z nich skorzystać jeżeli masz taką możliwość. Dzięki temu nie tylko zamrozisz swoje pieniądze zapewniając im bezpieczeństwo ale dodatkowo zyskasz znacznie więcej niż podpisując umowę standardową.

Jak długo oprocentowanie lokat pozostanie bez zmian?

Najprawdopodobniej w ciągu najbliższych miesięcy lokaty terminowe nie będą miały możliwości zmiany oprocentowania. Aby do tego doszło RPP musi wprowadzić zmiany w stopach procentowych NBP, co jest prawdopodobne dopiero w późniejszym terminie. Nie oznacza to jednak, że banki nie będą zachęcać przede wszystkim nowych Klientów do zakładania depozytów. Wręcz przeciwnie, możemy spodziewać się, że znów pojawią się atrakcyjne promocje, które będą przyciągać konsumentów do korzystania z usług oszczędnościowych.

Wróć do listy artykułów