Lokaty bankowe porównanie oferty na Luty 2015

Lokaty bankowe porównanie aktualnych ofert z pewnością zainteresuje wszystkich, którym zależy na atrakcyjnym ulokowaniu wolnych środków finansowych. Ranking przyda się również osobom, które dopiero planują oszczędzanie i chcą wiedzieć w jaki sposób ułatwić sobie cały proces. Choć wiele źródeł podaje, że zaledwie co trzeci Polak stara się oszczędzać, możemy zaobserwować coraz większe zainteresowanie inwestycjami i produktami dedykowanymi oszczędnościom. Większość banków posiada w swojej ofercie usługi, które umożliwiają zamrożenie gotówki. To zatem łatwy sposób by w krótkim czasie i bez zbędnych dokumentów utworzyć rachunek na którym zostaną ulokowane Twoje pieniądze.

Choć Rada Polityki Pieniężnej jeszcze nie zdecydowała się na kolejne pomniejszenie stóp procentowych wiadomym jest to, że nie unikniemy tego. Kredytobiorcy cieszą się i wyczekują tej chwili, gdyż dzięki temu zapłacą niższe odsetki. To jednak niepokojące wieści dla osób, które korzystają m.in. z lokat terminowych. Wraz z obniżeniem stóp procentowych NBP, stracą również lokaty.

Jak zabezpieczyć się przed niższym oprocentowaniem?

To pytanie, które zadają sobie osoby, które na bieżąco śledzą zmiany na rynku. Już kilka miesięcy temu większość lokat długoterminowych straciła nawet 1,00% w skali roku. To ogromna różnica, biorąc pod uwagę, że już wtedy lokaty przeżywały słaby okres i oferowały znacznie mniej niż oczekiwali Klienci banków. By pieniądze ulokować na odpowiedniej lokacie należy zastanowić się czego oczekujesz od usługi. To niezwykle ważne, szczególnie jeżeli zależy Ci na elastyczności i stałym dostępie do środków. Często lokaty z dłuższym okresem trwania umowy zabezpieczone są przed jej wcześniejszym zerwaniem. Wiele banków nie wypłaca w takiej sytuacji zdobytych odsetek. Warto więc przed podpisaniem dokumentów zastanowić się czy takie warunki Ci odpowiadają. Już od dłuższego czasu najpopularniejszymi, a zarazem najlepiej oprocentowanymi lokatami są oferty promocyjne. Skierowane są do nowych Klientów i posiadają szereg ograniczeń. Mimo to mogą w tym trudnym okresie znacznie uatrakcyjnić oszczędzanie.

Lokaty bankowe porównanie - oferty promocyjne

Miejsce Bank Lokata Oprocentowanie
1 Meritum Bank Lokata Start
  • 5,00%
2 Getin Bank Lokata na Start
  • 4,50%
3 Idea Bank Lokata Happy
  • 4,50%
4 BGŻ Optima Lokata Bezkarna
  • 4,00%

Lokaty bankowe porónanie – oferty standardowe

Miejsce Bank Lokata Oprocentowanie
1 Idea Bank Lokata Bezkonkurencyjna
  • 3,10%
2 BZ WBK Lokata Bonusowa
  • 3,00%
3 Eurobank Lokata terminowa
  • 3,00%
  •  

Wróć do listy artykułów