Lokaty na jeden dzień

Wśród wielu produktów bankowych możemy spotkać się z lokatami, które zawierane są na okres jednego dnia. Zapewne każdy słyszał o tego rodzaju lokatach. Jak jednak w rzeczywistości wygląda założenie tego typu lokaty i czym się charakteryzuje tego typu lokata? Jakie są zalety i wady założenia lokaty jednodniowej? Lokata jednodniowa jak sama nazwa wskazuje jest zakładana tylko na jeden dzień czyli na dwadzieścia cztery godziny od momentu zdeklarowania się co do założenia lokaty. Generalnie panuje przekonanie wśród klientów banków, że lokaty jednodniowe to korzystne ulokowanie swoich oszczędności. Jet to lokata ciesząca się coraz większą popularnością wśród klientów banku. Klienci zakładający lokaty jednodniowe najczęściej robią to w takiej formie, że są to lokaty odnawialne. W takim wypadku każdego dnia do lokaty naliczane są odsetki.

Jakie są korzyści wynikające z tego, że zakładamy lokatę bankową tylko na jeden dzień?

Bez wątpienia dużą korzyścią w tego rodzaju lokatach jest brak podatku, oczywiście pod warunkiem, że dzienna kwota odsetek bankowych nie przekroczy kwoty 2,49 złotego. Oprocentowanie w lokatach tego typu też na ogół jest korzystne i zachęcające do tego, aby zakładać lokaty na jeden dzień, po najlepiej oprocentowane lokaty zapraszam na te stronę.

Jakie wady posiadają lokaty jednodniowe?

Jeśli występują zalety to zazwyczaj pojawiają się także wady. Niewątpliwie do wad lokaty zawieranej na jeden dzień jest konieczność zawarcia jej poprzez swój rachunek oszczędnościowo- rozliczeniowy. Banki w ten sposób zachęcają do zakładania tego rodzaju rachunków. Kolejną wadą jest to, że banki przeważnie stosują limity co do wielkości lokaty zakładanej tylko na jeden dzień. Przeważnie limit ten wynosi około dziesięć tysięcy złotych.

Lokata jednodniowa nie jest przeznaczona dla każdej osoby, nie każdemu tego rodzaju lokata bankowa będzie odpowiada. Są jednak osoby, które będą całkowicie usatysfakcjonowane możliwością założenia właśnie tego typu lokaty. Dla wielu osób lokata jednodniowa może być odpowiednikiem konta oszczędnościowego. W przypadku lokaty będzie to jednak o wiele korzystniejsza inwestycja. W przypadku lokat zawieranych na tak niezobowiązujący czas nie ma obaw, że nastąpi utrata oprocentowania, bo nie dotrzymaliśmy terminu. Termin dwudziestoczterogodzinny jest zapewne w stanie dotrzymać prawie każda osoba. Opinie o tego typu lokacie mogą być różne tak jak różni są klienci banków. Jest to na pewno produkt skierowany do pewnej grupy odbiorców dla której to grupy jest to produkt idealny i odpowiadający na potrzeby.

Wróć do listy artykułów