Lokujemy nasze oszczędności na lokacie.

Mamy oszczędności i chcemy je wpłacić na lokatę, ale jest to pierwsza nasza lokata i nie wiemy jak wybrać, tą która będzie dla nas najlepsza. Warto poszukać takiej, która da nam ja największy zarobek, ale jednocześnie cieszy się ona popularnością i dobrą opinią wśród klientów, którzy już z niej skorzystali. Bardzo często takie opinie innych klientów pomagają w wyborze oferty dla siebie. Ważne jest, aby nasz wkład był objęty gwarancją Bankowego Funduszu Gwarancyjnego. Dziś wszystkie lokaty dają taką gwarancję i jeżeli znaleźli byśmy ofertę bez niej lepiej jest ją ominąć szerokim łukiem.

Zacznijmy od lokaty w Idea Banku. Jest to oferta lokaty bezkonkurencyjnej. Lokata bezkonkurencyjna pozwala na wpłacenie kwoty minimum pięćset złotych, zaś maksymalnie milion. Z oferty mogą skorzystać zarówno nowi klienci, jak i obecni. Założenie konta w banku nie jest wymagane, aby móc z tej oferty skorzystać. Lokatę możemy założyć online lub poprzez aplikację mobilną. Oprocentowanie lokaty jest stałe przez cały czas jej trwania. Kapitalizacja odsetek jest na koniec okresu. Konsekwencją zerwania lokaty przed czasem jest całkowita utrata odsetek. Dla przykładu wpłacając na lokatę tysiąc złotych na jeden miesiąc, przy oprocentowaniu 2,25%, nasz zysk netto wyniesie 1,50 złotych. Nie dużo, ale nasze pieniądze będą chronione przed inflacją.

Lokata w IKO to oferta przygotowana przez Bank Polski. Oferta skierowana została do każdego rodzaju klientów banku bez względu czy są jego obecnymi klientami, czy też dopiero chcą nimi zostać. Aplikacja mobilna daje nam jedyną możliwość założenia lokaty. Stałe oprocentowanie z kapitalizacją odsetek na koniec okresu to jedna z zalet tej lokaty. Nasze środki objęte są gwarancją BFG. Trzeba jednak mieć na uwadze, że jeżeli zerwiemy lokatę przed czasem utracimy wszystkie zgromadzone odsetki. Kwota minimalna na lokacie to tysiąc złotych zaś maksymalna dziesięć tysięcy złotych. Dla przykładu od kwoty tysiąca złotych na okres jednego miesiąca, przy stałym oprocentowaniu 2,25%, uda nam się zarobić półtora złotego.

Lokata CLOUD to kolejna z propozycji Idea Banku. Od tysiąca złotych wpłaconego na tą lokatę na okres sześciu miesięcy nasz zysk netto wyniesie 9,59 złotych. Oprocentowanie w tym przypadku wynosi 2,4%. Lokata CLOUD to oferta jaką bank kieruje do nowych i obecnych klientów. Zakres kwoty jaką można wpłacić na lokacie to przedział od 500 do 1 000000 złotych. Lokatę założymy online lub umożliwi nam to aplikacja mobilna. Wymagane jest konto, aby móc skorzystać z tej konkretnej oferty. Bank kapitalizuje odsetki na koniec okresu rozliczeniowego. Całkowita utrata odsetek to konsekwencja jaka nas czeka, jeżeli zerwiemy lokatę i to bez względu na to jaki był ku temu powód. Bezpieczeństwo wkładu daje nam gwarancja BFG. Wszystkie wyżej prezentowane lokaty są taką gwarancją objęte. Dzięki niej wiemy, że nie stracimy naszych oszczędności i w sytuacjach kryzysowych wszystko z powrotem do nas wróci.

Wróć do listy artykułów