Najlepsze lokaty na tysiąc złotych.

Lokata CLOUD w Idea Banku.

Mając jakieś dodatkowe pieniądze warto włożyć je na lokatę. Będą one chronione przed inflacją i do tego wszystkiego uda nam się na nich nieco zarobić. Prześledźmy kilka najlepiej opłacalnych lokat bankowych na kwotę tysiąca złotych i okresem kredytowania równym dwanaście miesięcy. Idea Bank proponuje nam Lokatę CLOUD. Biorąc nasze tysiąc złotych na okres dwunastu miesięcy bank proponuje nam oprocentowanie nominalne w wysokości 2,4% w skali roku. Na takiej lokacie po roku uda nam się zarobić 19,44 złote. Kwota nie jest wysoka, ale dzięki lokacie nasze pieniądze nie będą bezczynnie leżeć na koncie, tylko będą na siebie zarabiać. Kwota minimalna jaką możemy włożyć na lokatę CLOUD to kwota pięciuset złotych, zaś maksymalna milion. Oferta skierowana jest zarówno do obecnych jak i nowych klientów banku. Mamy dwie możliwości założenia lokaty CLOUD. Możemy ją założyć online lub za pomocą aplikacji mobilnej. Do skorzystania z oferty bank wymaga założenia konta. To na co możemy liczyć to stałe oprocentowanie i kapitalizacja odsetek na koniec okresu. Nie ma ograniczeń co do maksymalnej liczby lokat jaką może założyć jeden kredytobiorca. Konsekwencją zerwania lokaty przed czasem jest całkowita utrata odsetek. Wkład objęty jest gwarancją Bankowego Funduszu Gwarancyjnego. Taka gwarancja zapewnia nas, że nasze środki nie przepadną nawet jeżeli bank w jakim mamy założoną lokatę ogłosi upadłość. Gwarancja obejmuje środki o wartości do stu tysięcy euro.

Lokata NR 1 w Idea Banku.

Idea Bank oferuje nam tak zwaną Lokatę Nr 1. W ramach tej lokaty, kiedy wpłacimy na rok nasz tysiąc złotych, bank da nam oprocentowanie nominalne w wysokości 2% w skali roku. Tym samym na Lokacie Nr 1 uda nam się zarobić 16,20 złotych. W ramach tej oferty możemy ulokować kwoty od pięciuset złotych do nawet miliona złotych. Jest to oferta jaką Idea Bank kieruje zarówno do swoich stałych jak i do nowych klientów. Nie wymaga od nas założenia konta, a samą lokatę można założyć online lub za pośrednictwem aplikacji mobilnej. Odsetki kapitalizowane są na koniec okresu. Zerwanie lokaty przed czasem skutkuje całkowitą utratą odsetek.

Lokaty w Nest Banku.

Nest Bank oferuje nam Nes Lokatę Nowe środki. Biorąc w ramach tej oferty nasze tysiąc złotych na okres dwunastu miesięcy możemy liczyć na oprocentowanie 2,2% w skali roku. Taka lokata da nam zysk netto w wysokości 17,82 złote. Nest Lokata Nowe Środki daje nam możliwość ulokowania kwot od tysiąca złotych do dwustu tysięcy złotych. Oferta skierowana jest dla nowych jak i dla obecnych klientów banku. Można ją założyć online lub odwiedzając oddział Nest Banku. Do skorzystania z oferty konieczne jest założenie konta. Bank gwarantuje nam stałe oprocentowanie z kapitalizacją odsetek na koniec okresu. Nie ma ograniczeń co do maksymalnej ilości lokat tego typu założonych przez jedną osobę. Zerwanie lokaty przed czasem niesie za sobą konsekwencje w postaci całkowitej utraty odsetek. Środki włożone na lokatę objęte są gwarancją BFG. Oferta online jaką oferuje Nest Bank daje nam nieco mniejsze oprocentowanie na lokacie rzędu 2% w skali roku. Na tej lokacie zarobimy nieco mniej bo 16,20 złotych. Taki zarobek nie jest jakiś ogromny, ale trzeba wiedzieć, że suma włożona na lokatę też nie była wygórowana. Wpłacając na lokatę kilka tysięcy złotych po roku z pewnością uda nam się zarobić o wiele więcej. Im większa kwota na lokacie tym większy będzie nasz zysk na koniec. Mimo tego, że od tysiąca złotych zbyt wiele nie zarobimy warto te pieniądze wpłacić na lokatę, gdyż będą one ochronione przed inflacją.

Wróć do listy artykułów