Najlepszy kredyt gotówkowy

Wiele kredytobiorców stawia sobie pytanie czy nie dysponując kontem w banku może się ubiegać o kredyt gotówkowy online? Oczywiście, można. Ale trzeba spełnić parę warunków, które mogą do tego doprowadzić. 

Zanim przystąpimy do złożenia wniosku warto przejrzeć wiele ofert kredytowych. Zupełnie inne oferty są przygotowywane do klienta wewnętrznego a takiego, który nie posiada konta w określonym banku. W Internecie znajduje się naprawdę wiele zestawień, które są odpowiednio analizowane. Zestawienia są publikowane dokładnie każdego roku i znajdują się oferty wszystkich popularnych banków na terenie całej Polski. Omówmy to na przykładzie. Chcemy wziąć kredyt gotówkowy w kwocie 2000 złotych na okres roku, czyli 12 miesięcy. Nasza rodzina składa się z trzech osób z miesięcznymi dochodami sięgającymi koło 4 tysięcy złotych. Co było ważne? Oczywiście zdolność kredytowa.

Najlepsza oferta bankowa to ta, gdzie biorąc pożyczkę na 2 tysiące złotych zapłacimy całkowicie 2179 złotych. Wydaje się, że oferta jest w porządku. Wstępna decyzja nierzadko pojawia się już podczas wypełnienia wniosku kredytowego. Najmniej korzystną ofertę, jaką się udało znaleźć to koszt całkowity pożyczki 2450 złotych. Jednak udogodnieniem jest tutaj przesłanie dokumentów online w formie pliku PDF. Okazuje się, że kredyt gotówkowy przez internet może być w przyszłości alternatywą wycieczek do placówek bankowych. Jednak na najlepszą ofertę mogą liczyć klienci placówek bankowych. Oferty takie są przygotowywane dużo staranniej niż dla klientów spoza banku. Jednak niektóre placówki zastrzegają, że jeśli mamy konto np. w PKO to możemy liczyć na ofertę skierowaną specjalnie dla nas. 

Wybierając dobrą ofertę powinniśmy się kierować najkorzystniejszymi warunkami. Warto przeczytać wszystko o dodatkowych kosztach kredytu. Warto pamiętać, że prowizja to koszt nawet kilkunastu procent, co po paru miesiącach przekłada się na dużą sumę. Kredyt gotówkowy nie powinien sprawiać trudności w spłacaniu. Warto się zastanowić jak taki kredyt jest dla nas opłacalny. Jednak zanim podejmiesz się wzięcia takiego kredytu zadaj sobie pytanie – czy tak naprawdę jest mi on potrzebny? Często kredyt gotówkowy jest zwykłą zachcianką. Aby odłożyć na nowy sprzęt można zrezygnować z paru przyjemności i po kilku miesiącach już będzie nas na to stać. No i oczywiście czy będę przede wszystkim w stanie spłacić ten kredyt.

Po odpowiedzeniu na kolejne pytania warto sobie rozrysować tzw. drzewko decyzji kredytowej. W ten sposób podejmiemy dobrą i przemyślana decyzję. Najlepiej mieć to w widocznym dla siebie miejscu.

Wróć do listy artykułów