Nie musisz zalegać w płatnościach, by nie dostać kredytu!

Aby mieć dobrą historię kredyt ważne jest, aby najpierw rozwiązać problemy z zadłużeniem. Trzeba upewnić się, że wiesz, jak ustalić dobre warunki kredytowe. Większość osób nie jest w pełni świadoma, ile kosztowało je to w ciągu ich życia. Zły kredyt nie musi oznaczać, że spóźniłeś się w płatności. Przyjrzyjmy się jeszcze raz tej tematyce.

Dobry kredyt jest niezbędny dla finansowego sukcesu i Twojego życia jako całości. Jeśli nie masz dobrej historii kredytowej przy próbie dokonania dużego zakupu, np. samochodu, wiedz że może to być dość trudne. Choćby nawet w kwestii dodatkowego kosztu, który zapłacisz za wyższe oprocentowanie za cały dług - co może oznaczać tysiące złotych.

Weźmy historię starszej pani, która potrzebuje nowego samochodu. Minęło wiele lat, odkąd potrzebowała nowego samochodu. Od tak dawna dowiaduje się, że nawet używany samochód jest poza zasięgiem jej możliwości i potrzebuje małej pożyczki w celu zakupu samochodu.

W przeszłości ona i jej mąż (który zmarł) zawsze płacili gotówką za każdą ze swoich potrzeb. Dom, w którym mieszkali, został spłacony wiele lat temu, ale to było w imię męża. Wyobraź sobie jej zdziwienie, gdy nie mogła zakwalifikować się do małej pożyczki samochodowej, ponieważ jej ocena kredytowa była zaskakująco niska. Ponieważ zawsze zapłaciła za to potrzeby, nie wytworzyła żadnej historii kredytowej.

Jest to podobny scenariusz, który zdarza się wielu młodym ludziom, którzy nie mieli szansy na budowę żadnego kredytu ani nie założyli historii kredytowej.

Jeśli nie masz ustalonego kredytu trudno będzie uzyskać pożyczkę na zakup samochodu. To będzie ogromnie trudne w odniesieniu do zakupu domu.

Jeśli zgłosisz bankructwo i jesteś w trakcie budowania swojego kredytu to może być wyzwaniem dla Ciebie. Sposób działania systemu kredytowego polega na tym, że wierzyciele korzystają z systemu ocen, który uwzględnia historię i zdolność do spłacania długów. Są bardzo niechętni w udzielaniu pożyczki dla każdego klienta, który ma ograniczoną lub brak ustalonej historii kredytowej.

Po pierwsze, jeśli nigdy nie miałeś karty kredytowej, warto złożyć wniosek o jedną lub dwie teraz. Uzyskanie karty kredytowej jest jedną z najlepszych metod budowania kredytu. Aby budować swoją historię kredytową, dokonaj drobnych zakupów, a kiedy otrzymasz rachunek każdego miesiąca, wyrównaj je w całości. To szybko przekona cię, że warto wykorzystać kredyt.

Bardzo ważne jest, aby co miesiąc płacić co miesiąc, nawet jeden dzień później może mieć dramatyczny wpływ na ocenę kredytową. Pamiętaj o tym, że ubiegając się o karty kredytowe zazwyczaj łatwiej jest uzyskać kartę kredytową w sklepie. Ponadto, jeśli po upływie około sześciu miesięcy limit kredytowy nie wzrośnie automatycznie, możesz zadzwonić i poprosić o podwyższenie. Spowoduje to również zwiększenie ratingu kredytowego. Upewnij się, że dokonujesz wszystkich płatności na czas.

Wróć do listy artykułów