Od pożyczki, do sprzedaży firmy – nie tak długa droga!

Wspieranie zarówno działania, jak i rozwoju rozwijającego się małego biznesu często wymaga dodatkowego wsparcia finansowego. Uzyskanie pożyczki lub dotacji dla małych firm może pomóc w wypełnieniu luki, gdy trzeba zainwestować kapitał, zwiększyć liczbę pracowników lub przenieść się na większą przestrzeń. Aby pomóc Ci wybrać odpowiedni rodzaj finansowania, skorzystaj z kilku wspaniałych opcji finansowania dla małych firm:

Linia kredytowa.

Korzystanie z linii kredytowej jako kapitału obrotowego może ułatwić zarządzanie przepływem środków pieniężnych w miarę zmieniających się przychodów lub kosztów. To pozwala ci pożyczać tylko te fundusze, których potrzebujesz, co daje ci większą kontrolę nad sumą odsetek, które będą naliczane.

Pożyczki dla przedsiębiorstw.

W przypadku większych inwestycji może być czas na pożyczkę terminową. Podobnie jak kredyt hipoteczny lub osobisty, pożyczki terminowe mają stałe oprocentowanie i miesięczne płatności w określonym okresie lat. W przeciwieństwie do linii kredytowej, pożyczka gospodarcza zapewni ci dużą sumę gotówki z góry. Pożyczki te mogą być idealne do rozszerzenia przestrzeni lub finansowania innych dużych inwestycji.

Pożyczki komercyjne.

W przypadku przedsiębiorstw prowadzących działalność gospodarczą, które posiadają nieruchomości komercyjne, inną jest opcja pożyczki komercyjnej. Podobnie jak w przypadku pożyczki pod zastaw domu, pożyczka komercyjna pozwala pożyczać od kapitału własnego, który dałeś już w swoją nieruchomość biznesową. W zależności od wartości nieruchomości i posiadanego kapitału może to oznaczać większą siłę pożyczkową.

W przypadku większych inwestycji może być czas na pożyczkę terminową.

Kredyty na sprzęt.

Jeśli szukasz pieniędzy, aby sfinansować zakup nowego sprzętu - w tym pojazdów, maszyn produkcyjnych lub produkcyjnych, sprzętu rolniczego lub innego niezbędnego sprzętu - możesz potrzebować kredytu na sprzęt lub programu leasingu. Podobnie jak kredyty dla przedsiębiorstw, pożyczki na sprzęt oferują stałe stopy procentowe i plany płatności w pewnym okresie.

Szukaj ofert od tych kredytodawców, którzy mają dłuższe okresy spłaty i niższe zaliczki niż większość tradycyjnych kredytów bankowych i mogą być wykorzystywane do zakupu nieruchomości zajmowanych przez właściciela, nabycia firmy, sprzętu lub kapitału obrotowego.

Dofinansowanie państwowe.

Małe dotacje biznesowe - pieniądze, które nie wymagają spłaty - są ograniczone i trudniejsze do zabezpieczenia niż pożyczki. Państwowe i federalne stypendia biznesowe są finansowane z pieniędzy podatników, a pieniądze przyznawane są w skomplikowanym procesie legislacyjnym.

Aby uzyskać więcej informacji na temat uzyskania dotacji dla małych firm, odwiedź stronę rządu. Wiedząc, jakie opcje finansowania dla małych firm są dostępne, będziesz miał lepszy pomysł na to, do kogo się zwrócić, gdy będziesz gotowy, aby przenieść swój biznes na wyższy poziom.

Potem po długich latach pracy nad budowaniem biznesu możesz mieć nadzieję na emeryturę lub nową karierę. Zanim zdecydujesz się sprzedać swoją firmę, dobrze jest oszacować jej wartość. Pomoże Ci to zaplanować swoją przyszłość i uchwycić najlepszą cenę sprzedaży. Aby rozpocząć proces wyceny spójrz na swoją firmę oczami kupującego. Aby uzyskać tę perspektywę, należy rozważyć podejście oparte na dochodach, które uwzględnia przepływy pieniężne z ostatnich trzech do pięciu lat i przewidywane zyski na przyszłość oraz oparte na rynku które analizuje cenę podobnych firm w celu zbliżenia wartości rynkowej Twojej firmy.

Wróć do listy artykułów