Porównywarka lokat bankowych – lokaty długoterminowe

Już od dłuższego czasu porównywarka lokat bankowych ukazuje w wynikach najlepszych depozytów wyłącznie lokaty promocyjne. Jak wiadomo są one skierowane tylko do wąskiego grona konsumentów, którzy mogą skorzystać z usługi. Z miesiąca na miesiąc takich osób ubywa. Co zatem mogą zrobić Klienci banków, którzy poszukują lokat bankowych i chcą dzięki nim zyskać jak najwięcej. Dziś przybliżymy Ci oferty, które adresowane są do wszystkich Klientów banków. Na uwagę tym razem zasługują lokaty długoterminowe, tzn. przynajmniej dwunastomiesięczne oraz te trwające dłużej.

Kto powinien skorzystać z lokaty długoterminowej?

Usługa trwająca około roku będzie doskonałym rozwiązaniem dla Ciebie jeżeli nie obawiasz się, że w najbliższym czasie będziesz potrzebować swoich oszczędności. Dodatkowym atutem jest możliwość zamrożenia kapitału na atrakcyjnej lokacie jeszcze przed obniżeniem stóp procentowych, uchroni to pieniądze przed zmianami w ofercie banków. Długoterminowa lokata to również dobre wyjście w sytuacji gdy nie chcesz co kilka miesięcy przeglądać kolejnych rankingów i zastanawiać się nieustannie, który produkt bankowy będzie dla Ciebie najlepszy.

Porównywarka lokat bankowych – luty 2015

I. Najatrakcyjniejszą lokatą terminową jest Lokata Wznosząca w Getin Online. Okres trwania depozytu to 12 miesięcy. Oprocentowanie w skali roku wynosi 3,30%. Minimalna kwota oszczędności konieczna do utworzenia lokaty to 1000 złotych. Klient ma możliwość zdeponować na lokacie do 1 000 000 złotych. Getin Bank wypłaca naliczone odsetki nawet w przypadku wcześniejszego zerwania umowy. Minimum formalności, możliwość założenia lokaty online.

II. Kolejną lokatą, która może zainteresować jest Lokata Swobodna dostępna w Noble Banku. Oferuje ona oprocentowanie roczne wynoszące 3,25%. Umowa obowiązuje przez 12 miesięcy od jej zawarcia. Zrywając umowę w okresie krótszym niż miesiąc od założenia lokaty, bank nie wypłaca odsetek. W sytuacji gdy termin ten przekracza miesiąc, bank wraz z kapitałem wypłaca również naliczone odsetki. Minimalna kwota wymagana do utworzenia lokaty swobodnej to 50 000 złotych.

III. Lokata Internetowa w Meritum Banku dostępna jest całkowicie online. Oprocentowanie stałe w skali roku wynosi 3,10%. Bank wymaga od Klienta oszczędności możliwych do zdeponowania w kwocie minimum 1000 złotych. Okres trwania umowy zależny jest ustaleń z bankiem, możliwy jest wybór usługi trwającej 1, 3, 6 lub 12 miesięcy. Bank uwzględnia możliwość negocjowania oprocentowania w przypadku osób dysponujących dużym kapitałem.

Co czeka lokaty w najbliższych miesiącach?

Prawdopodobnie już w nadchodzącym miesiącu stopy procentowe Narodowego Banku Polskiego ponownie zostaną obniżone. Oznacza to, że banki ponownie obniżą wartość oprocentowania lokat terminowych. Warto zatem zadbać o swoje oszczędności już teraz, gdy jeszcze możliwe jest uzyskanie dobrych odsetek, które zagwarantują Ci zyski w ciągu najbliższych miesięcy.

Wróć do listy artykułów