Porównywarka lokat – oferty na Kwiecień `15

Porównanie lokat bankowych aktualnie nie przynosi dużych zmian. Ze względu na rekordowo niskie stopy procentowe ustalone przez Radę Polityki Pieniężnej, depozyty oferują niskie odsetki. Wiele osób rezygnuje z trzymania swoich oszczędności zamrożonych w bankach. To jednak sytuacja, która może zagrozić prawidłowemu funkcjonowaniu banków i być niekorzystną dla konsumentów. Dlatego też nadal dostępne są na rynku oferty, które warto przynajmniej poznać ze względu na bardzo dobre warunki umożliwiające powiększenie swoich oszczędności. Dodatkowo wiadomo, że lokaty bankowe mogą zaoferować Ci więcej niż tylko niskie oprocentowanie, a do najważniejszych czynników należy m.in. bezpieczeństwo Twoich środków finansowych.

Porównywarka lokat pomoże Ci wybrać ofertę, która warta jest uwagi. Znajdziesz tutaj także wiele informacji, które ciężko otrzymać przeglądając wyłącznie strony banków. Z naszym porównaniem z łatwością dowiesz się, który bank zaoferuje Ci najlepszą lokatę. Nawet jeżeli jeszcze nie zdecydujesz się na utworzenie lokaty, możesz śledzić zmiany na rynku by móc w razie takiej potrzeby zdecydować się na odpowiednią usługę. Nie potrzebujesz do tego dużej znajomości produktów finansowych, a porównywarka lokat zapewni Ci zawsze aktualne wiadomości, które weryfikowane są przez specjalistów.

Kwietniowe porównanie lokat bankowych

Aktualnie wśród najlepszych lokat wciąż dominują produkty promocyjne, które skierowane są wyłącznie do nowych Klientów banków. Takie lokaty często posiadają znacznie wyższe oprocentowanie niż standardowe depozyty, których oprocentowanie aktualnie nie przekracza maksymalnie wartości równej 3,00% w skali roku.

Po raz kolejny do najlepiej oprocentowanych lokat należą usługi Idea Banku, Getin Banku a także Santander Consumer Banku. Dwa pierwsze produkty są typowymi ofertami na start, natomiast trzecia z nich dostępna jest dla wszystkich zainteresowanych.

Idea Bank oferując lokatę Happy proponuje oprocentowanie w skali roku o wartości 4,00%. Usługobiorca nie może zamrozić na rachunku kwoty przekraczającej 10 000,00 złotych, a minimalna suma wymagana do utworzenia depozytu to 1 000,00 złotych. Okres trwania lokaty to zaledwie 3 miesiące, co jednak może być korzystne dla osób, które szukają elastycznej oferty pozwalającej na dowolne dysponowanie swoimi środkami finansowymi.

Getin Bank udostępnia Lokatę na Start, której umowa może obowiązywać przez maksymalnie dwa miesiące. Minimalna kwota wymagana przez bank do założenia lokaty to zaledwie 500,00 złotych. Podobnie jak w przypadku Idea Banku, maksymalną kwotą możliwą do przekazania na lokatę jest 10 000,00 złotych. Umowa z bankiem może trwać maksymalnie dwa miesiące, a Klient może założyć promocyjną lokatę wyłącznie raz. Oprocentowanie oszczędności sięga 3,50% w skali roku.

Lokata Direct, która dostępna jest w ofercie Santander Consumer Banku możliwa jest do założenia przez nowych Klientów banku, a także osób, które mają styczność z instytucją już od dawna. Warunkiem koniecznym do tego by utworzyć lokatę jest zdeponowanie minimalnej kwoty w wysokości 5 000,00 złotych. Umowa z bankiem może trwać zależnie od konsumenta od 1 do 36 miesięcy. Jest to zatem doskonała usługa dla osób, które chcą indywidualnie dostosować umowę do swoich potrzeb i szukają oferty krótko, średnio lub długoterminowych. Oprocentowanie w skali roku wynosi 3,10%. Santander Consumer Bank nie ogranicza maksymalnej kwoty jaka możliwa jest do zamrożenia na lokacie.

Wróć do listy artykułów