Pożyczanie stało się nałogiem.

Pożyczanie pieniędzy jest w dzisiejszych czasach czymś porównywalnym do nałogu. Czy rzeczywiście bierzemy zbyt wiele kredytów oraz pożyczek? Tak! Banki z roku na rok zauważają, że coraz więcej osób bierze kredyty gotówkowe bez jakiejkolwiek wiedzy o kredytach, a dodatkowo nie są to kredyty pozwalające na przeżycie, a raczej życie w skromnym luksusie. Coraz więcej osób sięga po kredyty gotówkowe bez przemyślenia. Dzisiaj bankowcy uświadamiają klientom ryzyko brania kilkunastu kredytów naraz. Jednak to nie przekonuje większości. W pogoni za nowinkami technologicznymi, markowymi ubraniami oraz masą ciekawych propozycji w sklepach, sięgamy po coś, co powinno być dla nas jedynie ostatecznością – kredyt. Zobaczmy zatem jak najlepiej kredytować, żeby nie zwariować. Kilka drobnych porad na pewno uchroni nas przed wpakowaniem się w kredytowy wir, który ciężko będzie nam przerwać.  

Na co pierwszy kredyt.

Pierwszy kredyt gotówkowy generuje pytanie – kredyt czy pożyczka. O ile kolejny wziąć nam znacznie łatwiej to pierwszy jest poważną decyzją, którą powinniśmy dokładnie przemyśleć. Oczywiście odpowiedź na pytanie jest bardzo prosta – jeśli stać nas na kredyt gotówkowy, wybierzmy kredyt. Pozwoli nam zacząć budować historię kredytową oraz skorzystać ze znacznie niższego oprocentowania niż w przypadku pożyczki udzielanej przez placówki pozabankowe. W tym drugim przypadku musimy przygotować się na zdecydowanie wyższe koszta niż nam się wydawało. Pierwszy kredyt nie musi być kredytem na niską kwotę. Kupmy to, czego rzeczywiście potrzebujemy, rozejrzyjmy się po wszystkich dostępnych bankach, które mamy w pobliżu. Podczas rozmowy z przedstawicielem wybranego banku warto wypytać dokładnie o:

  • koszt przygotowania kredytu,
  • koszt ubezpieczenia,
  • możliwość zawieszenia kredytu,
  • przewalutowanie,
  • spłacanie na konto oraz w placówce.

Szczegółów kredytowania jest bardzo wiele. Nie zawsze wiemy o nich wybierając się po kredyt numer jeden. Pierwszy kredyt to zawsze lekki stres przed nieznanym. Jednak jeśli stać nas na płacenie miesięcznej raty, nie powinniśmy negatywnie podchodzić do tematu, bez jakiejkolwiek wiedzy na temat kredytowania. 

Sięganie po kredyt za każdym razem kiedy nie mamy pieniędzy może jednak okazać się bardzo zgubne. Doradca kredytowy pomoże nam trzymać się bezpiecznym miejscu ze swoimi kredytami. Jeśli potrzebujemy często korzystać z tego rodzaju produktów finansowych, możemy pomyśleć o dopasowanej karcie kredytowej, która pozwoli nam na korzystanie z kredytu kiedy tylko zechcemy. Kredytowanie może zatem pomóc nam w codziennym funkcjonowaniu z kredytem u boku. Jednak warto wspomnieć, że karta kredytowa również jest oprocentowana po odpowiednim czasie. Trzymamy ją w swojej kieszeni i gdy chcemy cokolwiek zakupić, płacimy jak normalną kartą płatniczą. Dzięki temu nasze kredytowanie jest zdecydowanie szybsze. 

Jak wziąć kredyt? Na to pytanie chyba każdy w dzisiejszych czasach zna odpowiedź. Wystarczy wybrać się do odpowiedniej placówki lub też skorzystać z internetowych rozwiązań – gotowe. Oczywiście zanim zaczniemy wydawać pieniądze banku warto zadać sobie pytanie, czy rzeczywiście potrzebujemy tych pieniędzy. Dwudziesty pierwszy wiek może być jak najbardziej odpowiedzią na bankowość. W kilka chwil internet pozwoli nam wyszukać odpowiednie rozwiązanie. Finanse to nie tylko prowadzenie konta bankowego. Zacznijmy zatem korzystać z możliwości, jakie dają nam współczesne banki. Więcej informacji znajdziemy w finansowych poradnikach.

Wróć do listy artykułów