Sprzedaż usług bankowych

 

Dzięki zastosowaniu nowoczesnych technologii ludzie oczekują, że ich sprawy zostaną załatwione natychmiast, najlepiej przez Internet lub telefon i bez zbędnych formalności. Banki zdecydowały się wprowadzić więc kredyt przez Internet już wiele lat temu, ale na początku z myślą o swoich stałych klientach. Zweryfikowanie dochodów i zatrudnienia klienta, który ma w banku konto, jest znacznie prostsze i w takim wypadku można liczyć niekiedy na kredyt w kwadrans - tyle czasu zajmuje wydanie pierwszej decyzji kredytowej.

Oczywiście przeważnie klient proszony jest jeszcze o doniesienie odpowiednich dokumentów, albo przynajmniej stawienie się w placówce celem podpisania umowy. Ale i to się zmienia - coraz częściej umowy zawarte drogą elektroniczną są potwierdzane cyfrowym podpisem i bez konieczności finalizowania umowy w formie pisemnej, otrzymać można pieniądze.

Wprowadzanie komfortowych rozwiązań

Udogodnienia dla klientów są bardzo ważnym elementem strategii każdego dużego banku i instytucji finansowej - gotówka jest klientom często potrzebna od zaraz i to przy minimum formalności. Jednym z przykładów niesamowitego komfortu, jakie daje bankowość internetowa, jest możliwość robienia przelewów bez prowizji i bez wychodzenia z domu czy stania w kolejce. Pożyczki online cieszą się szczególnym wzięciem wśród ludzi, którzy potrzebują gotówki od ręki, ale nie mają niestety zaświadczeń o dochodach lub stałym zatrudnieniu. W oczach banków, tacy klienci są przeważnie skazani na negatywną odpowiedź, tak samo jak ci z negatywną historią kredytową.

Pojawiają się więc firmy, które oferują kredyt na telefon i po krótkiej weryfikacji dzwoniącego, sprawdzeniu jego danych personalnych, wydawana jest przeważnie pozytywna decyzja pożyczkowa. Niestety w miejscach takich oprocentowanie krótkoterminowej pożyczki jest znacznie wyższe niż w bankach, które starają się działać konkurencyjnie.

Gotówka dla stałego klienta

W najlepszej sytuacji na rynku niewątpliwie są klienci, którzy mają stałą pracę w stabilnym przedsiębiorstwie, mogą pochwalić się regularnymi dość wysokimi przychodami i mają w jednym banku kilka kont, karty kredytowe, kredyt hipoteczny czy ubezpieczenia i lokaty. Tacy klienci są przez bank traktowani w wyjątkowy sposób i mogą liczyć na kredyt online w ciągu kilku krótkich minut. Wystarczy zalogować się na stronę www swojego banku, złożyć wniosek elektroniczny i czekać na odpowiedź. Przy braku negatywnej historii kredytowej i stałych wpływach na konto otrzymanie gotówki na dowolny cel w ciągu piętnastu minut nie jest już dzisiaj najmniejszym wyzwaniem.

Wróć do listy artykułów