Trzy wskazówki dla osób, które chcą sobie poradzić z długiem.

Niewiele osób dzisiaj jest całkowicie pozbawionych długów. Możesz mieć kredyty studenckie, kredyt hipoteczny, saldo na swoich kartach kredytowych i / lub inne zobowiązania dłużne. Te kilka najlepszych wskazówek może pomóc ci zmniejszyć straty lub wyeliminować ten dług, dzięki czemu możesz budować bogactwo i ostatecznie skupić się na innych celach finansowych.

Musisz znać różnicę między dobrym długiem a złym długiem

Niektórzy eksperci od finansów osobistych uważają, że każdy dług jest zły, ale niekoniecznie tak jest. Pożyczka może sprawić, że różnica między uzyskaniem stopnia potrzebnego do wysoko płatnej pracy, na przykład posiadania własnego domu lub rozpoczęcia własnej działalności gospodarczej, a utratą tych możliwości. Oceń swój dług, aby dowiedzieć się, jakiego rodzaju dług masz, abyś mógł priorytetowo spłacić go lub wykorzystać pieniądze na inne cele. Dwa proste pytania mogą pomóc ci zdecydować, czy dług jest "dobry", czy "zły": czy dług jest tymczasowy, i czy warto?

Obniż koszty kredytów studenckich

Przeciętna osoba tonie w długach studenckich - to ogromne obciążenie. Dobrą wiadomością jest to, że możesz refinansować kredyty studenckie i zaoszczędzić w ten sposób ponad tysiąc złotych. Możesz nawet otrzymać od swoich pracodawców odpisane lub opłacone przez ciebie kredyty studenckie i całkowicie je zlikwidować. Jeśli potrzebujesz pomocy w zarządzaniu pożyczkami, zgłoś się do profesjonalisty, który pomoże ci znaleźć najbardziej skuteczny plan radzenia sobie z pożyczkami studenckimi lub możesz użyć prostych formuł Excela, aby porównać różne opcje pożyczek studenckich.

Spłać karty kredytowe za pomocą pożyczki konsolidacyjnej lub transferu salda

Prawdopodobnie otrzymałeś oferty pocztą, które obiecują skonsolidować wszystkie zadłużenia z twojej karty kredytowej w jeden niskooprocentowany rachunek - albo poprzez pożyczkę konsolidacji zadłużenia, albo saldo na rachunku karty kredytowej. Czy to dobry pomysł? Podczas gdy atrakcyjne kredyty konsolidacyjne są zwykle mało sensowne, jeśli pożyczka będzie cię kosztować więcej w dłuższej perspektywie niż spłacanie kart szybciej. Dzięki ofertom przeniesienia salda na kartę kredytową (np. 0% promocyjnych APR), musisz zapłacić opłatę za przeniesienie swojego zadłużenia na drugą kartę i upewnić się, że spłacisz cały dług przed zakończeniem okresu promocyjnego.

Wróć do listy artykułów